jose68 

Alba oblíbenců

Alba lidí, které má jose68 v oblíbených
79 fotek, letos v říjnu, 24 zobrazení, 9 komentářů | architektura, cestování, koníčky, rodina-přátelé, události
Zase doufám jen "formální" Zavírání silnic...Ze začátku trochu poprchalo,ale potom se k nám štěstí otočilo čelem a začalo vykukovat sluníčko.Na soukromé vyjížďce jsme nejen s novými známími dali oběd v Kadově a kávu v Radešíně.Poslední zastávka a rozloučení bylo u Radešínského "balónového" zámku....snad nebyla letos POSLEDÍ :)
www.hotelradesin.cz 49°28'5.943"N, 16°5'23.003"E
www.balonovyzamek.cz 49°28'17.683"N, 16°5'14.645"E
54 fotek, minulou neděli, 19 zobrazení, 5 komentářů | krajina, příroda
49 fotek, červenec až říjen, 56 zobrazení, 63 komentářů | práce, příroda, rodina-přátelé
Pár fotek z posledních třech měsíců...
154 fotek, minulý týden, 68 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty, příroda, události
Pěkně prožitý den na vrcholech Krušných hor.
Počasí: +18°C, Jasno, slunečno a slabý větřík.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
51 fotek, 22.9.2018, 59 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, kultura, události
Opět nám tu přibylo několik placek kamarádů co nás navždy opustili.
Počasí: +16°C, Většinou oblačno chvílemi slunečno a silnější vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
170 fotek, 17.9.2018, 11 zobrazení, 2 komentáře
19 fotek, 22.9.2018, 131 zobrazení, 8 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, kultura, příroda
Jen taková malá procházka po okolí na rozšlápnutí nových vojenských bot.
Počasí: +16°C, Většinou oblačno chvílemi slunečno a silnější vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
40 fotek, 6.10.2018, 18 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
Zámek Nižbor jsem už na rajčeti představil, ale tentokrát se podíváme i dovnitř. Návštěvník se může podívat na nádherně zrekonstruovaných prostor a dozvědět se něco o Keltském osídlení, nejenom na blízkém oppidu Stradonice, ale i po celé České republice.
65 fotek, 29.9.2018, 57 zobrazení, 53 komentářů
... album především pro zúčastněné :-)
79 fotek, minulý týden, 153 zobrazení, přidat komentář
SOUMRAK NA ZLATÉM DNĚ.
Takové a podobně nesmyslné tituly dávají svým článkům pisálkové všech možných plátků a především seznamu.cz, jen aby tě donutili kliknout a přečíst si alespoň kousek jejich zhovadilosti. Já se za to předem omlouvám:-)!
SOUMRAK
Volal mi Bambus z S.T.O. Soumrak: „Hele Čáro, konečně mi to časově vyšlo, víš, jak si jednou povídal, nemáš chuť zajet si dneska na tu zpívanou našich osadníků do Křimic?“ A tak jsme vyrazili. Pro nezasvěcené nutno připomenout, že trampská skupina Soumrak byl vlastně hudební soubor S.T.O. Soumrak. Dnes už z původního obsazení zůstali pouze Veny a Jindra z T.O. Údolí větru a v současné době reahabilitující Kari z T.O. Země severu (v obou případech se jedná o zakládající osady S.T.O.). Na basu je pak doprovází Danda z T.O. Albatros a na mandolínové bendžo multiinstrumentalista Emil z T.O. Pioneers (of West). A dlouhou dobu s nimi spoluúčinkuje ještě mandolinista, který začínal před léty u plzeňských tamburašů, na jehož jméno si ne a ne vzpomenout. Venca? Abych se moc nerozepisoval: Soumrakáři, dnes vlastně Country kapela Soumrak, mají repertoár složený z klasických a moderních trampských a C&W písní, což už se o publiku zase až tak úplně říci nedá, i když se i tady s pár trampy setkáš. A věkové složení? Posuďte sami. Nejsem už žádný mladík, ale je fakt, že při zpáteční cestě do Plzně jsem si v plně obsazeném autobusu kupoval jízdenku pouze já. Ostatní již (díky svému věku) nemuseli...
ZLATÉ DNO
Ta zpívaná Soumraku byla v úterý a v pátek ráno jsme s pár kamarády vyrazili do Brd na legendární kemp Zlaté dno. Ne, nebojte se, Zlaté dno určitě svůj soumrak nezažívá. Je i nadále permanentně navštěvováno, upomínkové předměty se obměňují a doplňují tak, jak by to asi mělo být. Jen si k tomu dovolím říct svůj, možná kacířský, názor na věc. K tomu starému Zlatému dnu už bych se vracet nechtěl. Rozvjášet vlaječky nebo placky na živé stromy na pietním místě mi zrovna moc echt nepřipadalo. Mnohem důstojněji a romantičtěji (a trampové jsou přece romantici, ne?) to vynikne právě na těch třech nedávno vztyčených kmenech, symbolizujících totemy. Ano, takhle už to mělo vypadat dávno! Trochu, ale říkám jen trochu, to ve mně evokuje Havraní pohřebiště ve filmu Jerremiah Johnson – kousíček krásy, kapánek piety a ždibíček něčeho, čemu se ve tmě říká strach... Toho už by si majitel lesa sakra všiml a vše by pak zřejmě proběhlo bez vzrušeného humbuku kolem. V opačném případě bychom měli pár menších trumfů v rukou i my. Kapišto, kamarádi? Já vím, po válce je každý generál... Takže, dle mého názoru, to tolik, až nadmíru publikované (a vůbec už ne neoprávněné) vykácení původních (nemocných) smrků, celé věci spíše pomohlo! Jen by to možná občas chtělo něco s „totemy“ udělat a trochu upravit i nejbližší okolí tak, jak si to podle svého významu a důležitosti kemp zasluhuje. Nejsem žádný milius, a tak se zeptám na férovku: nebo už je ta tam touha se na Zlatém dně hlavně zviditelnit? Víte, trochu mi to připadá, jako bych si na někom vydupal krásnou květinku a pak ji čtyři a půl roku nezaléval...
Jaká spoušť byla na Zlatém dně už v roce 2013 se buďto ví anebo neví. Ale určitě se o tom nemluví. Tak se podívejte (kamaráde, díky za zdokumentování)!
https://ruclip.com/video/C73IWHBMSOY/zlat%C3%A9-dno-brdy.html
Jestliže chceme být spasiteli tohoto světa, kterému již občas přestávám rozumět, a hlásat kolem sebe pravdu, musíme ji říkat celou, i kdyby byla sebevíc bolestivá. Jinak je to poloviční lež.
ČÁRA
24 fotek, tento týden, 84 zobrazení, 2 komentáře
Podzimí bicyklovandr BTC byl mimořádný neobvykle nízkým počtem defektů - pouze 3 prasklé dráty na mém NSU a odpálené Indyho torpedo. Nejvyšší počet závad byl jako již tradičně připsán na velitelův vrub, tentokrát s bonusem ztracené čepice, brýlí a rukavice.
54 fotek, 6.10.2018, 166 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, krajina, příroda
Přírodní památka byla vyhlášena v roce 1977. Umělá jeskyně po těžbě kamenečných břidlic, naleziště sekundárních minerálů síry.
Počasí: +21°C, Jasno až skoro jasno, bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
40 fotek, v pondělí, 236 zobrazení, 2 komentáře
Na piknik do lomu nad sídlištěm chodíme obvykle dvakrát ročně. Pokud se někdo zmíní, že má kulaté nebo půlkulaté narozeniny, tak mu společně poblahopřejeme a Eva složí báseň šitou na míru oslavenci. Jirka je z nás nejstarší, 85 let, ale další už mu šlapou na paty. Člověk potřebuje k životu dobrou náladu a přátele, obojího máme dost. Nikdo si nevede seznam se jmény a daty narození, náš počet se neustále mění a je mezi námi hodně neslavičů, což respektujeme. Sešlo se nás 30. Foto Jarka
138 fotek, 5.10.2018, 16 zobrazení, přidat komentář
118 fotek, letos v říjnu, 171 zobrazení, přidat komentář | země
88 fotek, minulou neděli, 23 zobrazení, přidat komentář
21 fotek, 1.1.1970, 8 zobrazení, přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.